вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne płoty drewniane

Długowieczne płoty drewniane

Niepoprawnie konserwowane ogrodzenia drewniane prędko się niszczą i mogą ostatecznie stracić swój pierwotny czar i cechy. Decydując się na używanie drzewa na płot warto poznać rodzaje konserwacji oraz pielęgnacji takiego płotu. Tylko wtedy zdołamy upajać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna wypada rozpocząć od właściwego i dokładnego przygotowania materiału na ogrodzenie, bowiem od tego zależy rezultat końcowy własnych robót. Przed zastosowaniem produktów do osłony i dekoracji ogrodzeń z drewna niezbędne jest ocena, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga objawów biokorozji. Wówczas po zakończeniu obróbki drewna na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu fachowego, jaki zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robalami. Kiedy konserwujemy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, wypada nanieść następne amalgamaty, jakie asekurują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli potrzebujemy utrzymać naturalny odcień drewna naszego płotu, winniśmy zastosować achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu ustalonego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy ogrodzenie od środka, ale nie stworzy na jego powierzchni profilaktycznego filmu. Konserwowane w ten sposób ogrodzenie pozostanie matowe i miłe w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej i trwalszej ochronie ogrodzenia, winniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który skuteczniej niż w przypadku impregnatu maskuje ogrodzenie przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać ażeby ogrodzenia z drewna były trwałe należy przeznaczyć im sporo uwagi oraz opieki.

Zgoła inaczej jest w wypadku płotów wykonanych z plastiku. Ów wersja płotów jest w pełni odporny na warunki atmosferyczne przez co nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia PCV nie ulegają również biokorozji stądtoteż służą swoim właścicielom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий